КАНТРІ- ХОРОР ІІ


NT- ART gallery  http://nt-art.net/?lang=uk

за мотивами книги Георгія Булашева "Українськй народ у своїх легендах, поглядах та віруваннях" 1909 р.


LOVE II

2016

серія КАНТРІ- ХОРОР ІІ

текстиль, вишивка, принтиСВЯТИЙ ЮРІЙ
серія КАНТРІ- ХОРОР ІІ
2016
текстиль, вишивка, принти
Одна жінка вийшла якось надвір і бачить біля їхніх воріт святого Юрія на коні. А за ним покірно біжать вовки. Вона злякалася, вбігла в хату і розповіла своєму чоловікові. Тому схотілося поглянути на це диво. Наступної ночі пішов він до лісу і виліз на дерево. Бачить – на коні їде святий Юрій, а за ним біжать вовки. Зліз Юрій з коня, сів на траві, а вовки лягли навколо нього. І каже він до вовків: “Тобі, сіроманцю, на вечерю ягнятко, яке оце там лежить; тобі – оце ягня; тобі- оте...” Усім, усім указав вечерю, а одному старому, кривому вовку нічого було вже вказати. Юрій і каже до нього: “А тобі, старий вовче, отой чоловік, що сидить на дубі”. Й поїхав собі далі. Всі вовки порозскакувалися по тих місцях, куди послав їх Юрій, а кривий підійшов до дуба, сів на задні лапи, та й сидить - чекає, коли злізе той чоловік. Однак чоловік з дерева не злізає. Сидів, сидів він на дубі, отак і пересидів вовка: вовк устав з - під дуба й побіг шукати собі іншої поживи. Тоді чоловік – хутчіше з дуба і ходу. Прибіг до пилярів, які поблизу пиляли колоди. “Добрі люди! – став він благати. – Прийміть мене до себе, я вам допомагатиму”. Ті прийняли його, нагодували, а він їм допомагав колоди пиляти. А коли лягли вони спочивати, чоловік той і каже їм: “Бережіть мене, добрі люди, щоб вовки не злапали: якщо встережете, вік на вас за те працюватиму”. Вони поклали його посередині між собою, вкрили своїми кожухами і заснули. Вранці, щойно попрокидалися, роззирнулися, - нема того чоловіка: вовк все – таки злапав його.
DEVIL

серія "КАНТРІ- ХОРОР ІІ"

2016

текстиль, вишивка, принтиЄВА ТА ДИЯВОЛ
серія "КАНТРІ- ХОРОР ІІ"
2016
текстиль, вишивка, принти
Коли Бог, створивши Адама і Єву й поселивши їх у раю, пішов на небо, Єва зараз же пішла в сад прогулятися. А вона була така красуня, що той янгол, якого Бог скинув з неба, зразу закохався в неї. Перекинувся він на змію та й виліз на яблуню, на якій росли заборонені Богом яблука. Підходить туди Єва. Грішний янгол й каже їй: “Чому ви з цього дерева не рвете яблук? Вони вже достигли”.
Єва відповідає : “ Нам Бог сказав, щоб ми не їли з цього дерева яблук, інакше помремо”. – Бог тому так сказав, - зауважила на це змія, - щоб ви самі не стали богами, тому що коли ви з’їсте хоч одне яблуко з того дерева, то будете також богами”. Єва повірила й хотіла було вже з’їсти яблуко з того дерева, коли йде Адам. “А ти й забула, що цих яблук не можна їсти?” Ева каже: “ Ми станемо богами, якщо з’їмо хоч одне яблуко”. І з’їли Адам і Єва заборонене яблуко. Щойно проковтнули, як стало їм соромно і холодно. Вони позшивали липове листя, затулилися та й сховалися, щоб їх не знайшов Бог. Однак Бог довідався про все і вигнав їх з раю, а біля воріт приставив янгола, щоб не пускав їх.
СТВОРЕННЯ СВІТУ
серія "КАНТРІ- ХОРОР ІІ"
2016
текстиль, вишивка, принти
Спершу, спервовіку нічого не було, ні Бога, ні людей, ні янголів; не було ні землі, ні неба, а було темно- темно. Саме в цей час явився Бог, і жив на повітрі. Ось Бог і задумав створити небо і землю. Спочатку створив небо, а затим зліз з неба додолу й створив землю. Тоді став з тіла творити людей, птахів, і звірів; потім почав садовити дерева й траву. Нарешті, поліз на небо й створив янголів. Сів на престолі і став царювати. Бог творив людей щодня потроху; творив він їх чотири дні, - і наповнилась людьми вся земля. Землю з країв прив’язав мотузками.
Бог створив небо, землю, людей, весь світ - і не втомився. Хоч у книзі й сказано, що він відпочивав, але це неправда: Господь не втомиться, щоб Він не робив - на те Він і Бог.


АДАМ ТА ЄВА ІІ
серія "КАНТРІ- ХОРОР ІІ"
2016
текстиль, вишивка, принти
Радості Адама не було меж, коли побачив він жінку; але скоро переконався, що де чорт сам не зможе, то пошле жінку. В раю були в одній місцині такі яблучка, які Бог заборонив їсти. Жінка як поглянула на них, так і причепилася до чоловіка:дай та й дай. Адам каже, що не можна, а вона своєї править:”Оце так ти мене, - каже, -любиш, що жалієеш і яблучка мені”. – Та їж уже, каже Адам, - коли хочеш! Тільки мене хоч не доведи до гріха”. Єва, як тільки з’їла сама, одразу ж почала вмовляти й чоловіка. Як не відмовлявся Адам, та де там. Ось уже їсть і він; щойно почав ковтати, коли приходить Господь, - так те яблуко в горлі й застрягло, і тепер воно “на горлі” в кожного мужчини(кадик). Поглянув Господь, дає Адаму заступ, лопату й жменю насіння і каже йому: “Ото так, Адаме:не хотів ти берегти Мого заповіту, тепер іди, кривавим потом добувай собі хліб!” Та й вигнав його з раю на землю.

РЕБРО АДАМА
серія "КАНТРІ- ХОРОР ІІ"
2016
текстиль, вишивка, принти
За деякими легендами, ребро Адамове викрадає чорт. Схоплений янголом у той момент, коли в райській огорожі лишався вже один лиш його хвіст, чорт тікає з ребром, але натомість залишає в руках янгола свого хвоста, з якого Бог творить Єву. Ось чому всі жінки хитрі і лукаві, як чорти. Чорти відтоді стали куцими, а попервах у них були свої довгі хвости.

ГАДЮКА 12 ГОЛІВ
серія "КАНТРІ- ХОРОР ІІ"
2016
текстиль, вишивка
( за мотивами книги Георгія Булашева "Українськй народ у своїх легендах, поглядах та віруваннях" 1909 р.)
Якщо ніхто не побачить гадюки протягом дванадцяти років, то в неї виросте дванадцять голів, а якщо ніхто не побачить тридцять років, то вона виросте завбільшки з кобилу. Якщо гадюка, яка живе в землі, не виходить на світ Божий упродовж тридцяти років, і до того ж , якщо протягом усього часу ніхто не потривожить її в лігвищі й гадюка не чутиме жодного звуку, то з неї виросте полоз.
ЖІНКА ТА ГАДЮКИ
серія "КАНТРІ- ХОРОР ІІ"
2016
текстиль, вишивка, принти
Гадюки іноді є знаряддям кари Божої. Одна мати часто ходила провідувати свою заміжню дочку, і своїми відвідинами, зрештою, набридла тій. Якось раз прийшла вона в такий час, коли дочка спала. Прокинувшись і побачивши матір, дочка розсердилась, вилаяла її й сказала: “. І чого тільки вона тут вештається!“. Мати пішла зі сльозами, а дочка знову заснула. І сниться їй, наче хтось каже: ” Піди в сад і візьми там два сувої полотна”. Прокинулась вона, пішла в сад – і справді побачила два сувої полотна, Взяла вона їх, повісила собі на плечі і понесла. Раптом з тих сувоїв полотна утворілося дві гадюки, які вп’ялися злій дочці в груди і геть приросли до неї, так що було несила їх одірвати. Так вона й померла з гадюками. Її, кажуть, міг би врятувати від гадюк лише такий чоловік, який протягом усього життя не їв м’яса по понеділках і вівторках.

АДАМ ТА ЄВА
серія "КАНТРІ- ХОРОР ІІ"
2016
текстиль, вишивка, принти
Коли створили Господь небо і землю і освітили її сонцем, то взяли в руки глини, стали місити її, ліпити – й виліпили чоловіка і жінку та поклали їх проти сонця, щоб вони обсохли, а Самі пішли в рай трохи відпочити. А диявол блукав собі в цей час по світу та й наткнувся на людей. Дивиться на них, - а вони такі гарні з лиця, як янголи, хоч води з них напийся. Страшна заздрість узяла диявола, що вони такі гарні, а він такий чорний, потворний;навіть сльози виступили в нього з очей. Обийшов він навколо людей, подивився ще, скривився, та взяв і обблював їх. Якраз на ту пору Господь підійшли до людей.
Як глянули на людей, то аж в долоні сплеснули.” Ай! Що ж це ти наробив, Сатано?” – “А навіщоТи їх створив такими аж занадто гарними?..” Тоді Господь узяли та й вивернули людей нутром наверх, а лицем усередину. Оскільки люди тепер вивернуті, то вони й не гарні, а потворні; а оскільки їх обблював диявол, то всередині в них міститься сморід.
Нічого не вдіеш. Взяли Господь людей та й намочили їх на сім днів у помиях, щоб викисли з них гріхи. Коли гріхи викисли, Господь просушили людей проти сонця, а потім дмухнули на них - і стали люди живими. І прозвали Господь чоловіка Адамом, а жінку – Євою.

ФАРАОНИ
2016
текстиль, вишивка, принти

До пояса у “фараона” груди, голова, волосся, - все жіноче: жінка по всій формі; а нижче пояса - все, як у риби. Бог для них і їжу особливу призначив. Вони нетерпляче чекають, коли буде кінець усьому. Коли нині буває шторм на морі, тоді “фараони” вистрибують з води, пливуть поблизу корабля і весь час питають : Чи скоро кінець світу настане? На це питання треба відповідати: “Вчора світ кінчився, вчора!”. Вони були б раді, аби світ кінчився. Якщо вони вночі виходять на берег, і якщо когось зустрінуть, то неодмінно з’їдять. Морські жінки наділені надзвичайною вродою і знадливим голосом. Жінки ці підпливають до кораблів і починають співати. Якщо , за неосвідченістю тих, хто пливе на кораблі, їх не відганяти гарматними пострілами, то вони так устигають захопити своїми співами, що всі на кораблі засинають, і тоді “морські люди” перекидають його.


ГАДЮКА
серія "КАНТРІ- ХОРОР ІІ"
2016
текстиль, вишивка, принти, килим
Гадюка (звічайна гадюка – Vipera berus), походить від диявола, “що видно по її зубах”. Одній жінці схотілося злякати, чи що, Спасителя з апостолом Петром, а може, просто тільки жартома позбиткуватися з них. Йшов Спаситель з апостолом Петром після того, як їх хотів було налякати чоловік, якого Господь перетворив за це на ведмедя, коли дивляться – лізе рачки гола жінка, та прямісіснько їм під ноги, й нумо сичати, висолопивши язика :ссс...ссс...ссс...
Господь прокляв її й каже :”Віднині ти будеш новою тваррю на землі й на весь свій вік лазитимеш на череві й без одежі”. Жінка полазила гадюкою й розплодила згодом гадюк од себе по всьому світу. У той час, як усі інші тварі з любов’ю ставляться до своїх дітей, гадюка щоразу, після того, як виплодить гадюченят, обів’ється разом з ними на суку, і тоді почне їх поглинати одне за одним. Яке гадюченя впаде на землю і встигне втекти, те тільки й залишиться жити. Якби вона не зжирала своїх гадюченят, то гадюк розвелося б сила- силенна. Це вже так Бог дав. Та настануть такі часи, що всього намножиться незлічима кількість – і звіра всякого, і людей, - і їстимуть тоді звір звіра, а люди - людей.ЄВА ТА ЖАБА
серія "КАНТРІ- ХОРОР ІІ"
2016
текстиль, вишивка, принти,
( за мотивами книги Георгія Булашева "Українськй народ у своїх легендах, поглядах та віруваннях" 1909 р.)
Щодо гріхопадіння перших людей, то початком його легенда визнає потьмарення розуму внаслідок збудження хіті спершу в Єви, для чого Сатанаїл вліз в жабу і підповз під Єву, яка спала в затінку райського дерева, а затим в Адамі і Єві й, принадивши їх, спокусив на гріх.

LOVE
2016
текстиль, вишивка, принтиЄВА II
2016
текстиль, вишивка, принти
серія КАНТРІ - ХОРОР ІІ
Послав якось Адам Каїна сіяти жито, а Єва й каже Адаму: ”Зляжемося – може, я приведу доньку, щоб сіяла коноплі”. І народила Єва Авеля. Коли Авель виріс, його послали пасти овець, а Каїн поніс йому обідати, та взяв і з’їв той обід. Коли Авель повернувся додому, то сказав Адаму, що він ще не обідав. Адам побив за те Каїна. Каїн розгнівався на Авеля і вбив його, а Бог за це вбив громом Каїна.